+90 212 677 27 52 +90 533 447 41 01

Lüx Araç Kiralama Koşulları

Platinum Lüks Araç Kiralama Koşulları Bilgilendirmesi

Sürücü Belgesi

En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler Ekonomik araç grubundaki araçları kiralayabilirler. Lüks Araç kiralamak için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşında olma koşulları aranmaktadır.

Kiralama Süresi

En az iki gündür. 3 saati aşan gecikmelerde 1 tam gün, 3 saate kadar olan gecikmelerde ise saat başına günlük kiralama ücretinin 1/3'i tahsil edilir.

Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Ödeme Şekilleri

Araçlarımızda hasar meydana gelmesi durumunda kiralayan kişi ekonomik araçlarda 1000 TL , Lüks araçlarda 2500 TL , SUW(4x4) araçlarda 5000 TL'ye kadar hasarı ödemekle sorumludur. Lastik yarılmaları, cam veya far kırılmaları, stepne ve radyo-teyp çalınması sigorta kapsamı dışındadır.

Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için

Trafik kaza zaptı ve alkol raporu hemen tutturulması ve 48 saat içinde Platinum Rent a Car ofisine ulaştırılması, Aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde aracı kullanan tüm hasarlardan sorumlu tutulur. Sigorta fonunun ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı, araç 30 gün içerisinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç 30 gün içinde bulunmaz ise araç bedelini ödemekle yükümlüdür.

Kiracı dışında aracın ikinci bir şahıs tarafından kullanılabilmesi ancak geçerli kimlik ve ehliyetinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır. Sigorta fonu ödenen ve yukarıdaki tüm şartları yerine getiren ve kaza raporunda kusursuz olduğu tespit edilen kiracıdan hasar bedeli alınmaz. Ancak aracın serviste kalacağı süre bedelini ödemekle sorumludur.

Ferdi Kaza Sigortası

Her ilave sürücü için günlük 3 €'dır. Kiralanan aracı kontratta isimleri yazılı kiracı ve eğer istenmiş ise ikinci sürcünün dışında kimse kullanamaz. Port Bagaj Günde 5 € karşılığı sağlanır. Port Bagajın çalınması sigorta kapsamının dışındadır.

Teslim ve Bırakma

Rent a Car bürolarının bulunduğu iller ile buralardaki hava alanları, limanlar, tren istasyonları ve otellerde ofis çalışma saatleri dahilinde teslim ve bırakmalar ücretsizdir. Aksi durumlarda araç teslim ve bırakma en yakın büroya olan uzaklığın beher km.'si için 1 € alınacaktır.Yurt Dışına Çıkış Araçlar yurt dışına çıkartılamazlar.

Diğer Hizmetler

Çocuk koltuğu günlük 5 € Yabancı dil bilen şoför için günlük 50 € 19:00 - 24:00 saatleri arasındaki hizmetlere ilave her saat için 5 € ücret alınır. Vergi bütün fiyatlara %18 KDV ilave edilecektir. Fiyatlara aracın bakım giderleri dahil benzin hariçtir.

Araç Kategorilerimiz
Yardım Merkezi
Uzun dönem araç kiralama için iletişime geçiniz.

Filo araç kiralama için iletişime geçiniz.

+90 212 677 27 52 info@platinumotokiralama.com